مشاوره در انتخاب موضوع

به طور کلی انتخاب موضوع پایان نامه برای رشته های مختلف قدم اول بوده و از اهمیت خاصی برخوردار است. اگر انتخاب موضوع پایان نامه توسط دانشجو به درستی انجام نگیرد، بقیه مراحل هم به خوبی انجام نشده و دانشجو برای انجام پروپوزال و پایان نامه با مشکل جدی مواجه می شود. بنابراین ارائه موضوع پایان نامه از طرف یک موسسه باید کاملا به صورت مسئولانه انجام شود تا دانشجو با مشکل در نوشتن پروپوزال و یا انجام پایان نامه مواجه نشود.

در بیشتر موارد موضوعاتی که برای پایان نامه انتخاب می شوند دارای یک پایه قوی علمی و مقالات پایه خارجی می باشند که این مقاله (Base) برای نوشتن پروپوزال و همچنین طرح اصلی پایان نامه بسیار به کار می آید. همچنین موضوع پایان نامه که مورد انتخاب قرار می گیرد باید متناسب با توانایی دانشجو و علاقه وی باشد تا دانشجو بتواند به راحتی از پس انجام آن برآمده و به راحتی از آن دفاع کند.

موسسه دامون با در نظر گرفتن اهمیت انتخاب موضوع برای دانشجویان رشته های مختلف موضوعات به روز و جدید را به دانشجو ارائه کرده تا آنها بتوانند حق انتخاب از بین موضوعات پیشنهادی داشته باشند.

 

مشاوره در نگارش پروپوزال

تیم تخصصی دامون با بهره گیری از کادری مجرب و متعهد مشاوره و نگارش پروپوزال مورد نظر شما را بر عهده می گیرد:

گام اول در تدوین و ارائه یک طرح تحقیقاتی، تدوین یک پروپوزال (Proposal) خوب و علمی می باشد. در این راستا، قبل از عقد قرارداد جهت انجام هر طرح تحقیقاتی، کارفرما تقاضای پروپوزال و بعبارت دیگر پیشنهادیه اولیه انجام طرح می کند و در مورد پروژه های دانشگاهی و پایان نامه ها نیز، قبل از شروع کار پایان نامه، می بایست پروپوزال تدوین و در کمیته های پژوهشی، تصویب گردد.

در پروپوزال، مواردی همچون عنوان کار، بیان موضوع و مسئله اصلی تحقیق، سوالات، فرضیات و اهداف اصلی و فرعی، ضرورت انجام طرح، پیشینه پژوهشی، روش کار و جامعه و نمونه آماری و روش و ابزار گردآوری اطلاعات، روش تحلیل و منابع و ماخذ و … از تیترهای اصلی می باشند. در واقع با تهیه پروپوزال، موضوعی خاص مطرح شده و خلاها و کمبودهایی که در تحقیقات پیشین مشاهده می گردد و تحقیق مدنظر در صدد رفع آن بر خواهد آمد، مطرح می شود.

با ارائه یک پروپوزال فنی و علمی، راه برای انجام طرح هموار می گردد. لذا یکی از خدمات اصلی مرکز دامون، مشاوره و تدوین پروپزال و طرح اولیه پروژه های تحقیقاتی و دانشگاهی می باشد.

جهت ارسال سفارش موارد زیر را ارسال کنید:

موضوع انتخابی شما و سایر اطلاعات در صورت لزوم اگر موضوع شما مبنای علمی داشته و بر اساس مقاله بیس خاصی ارائه شده مقاله بیس خود را هم ارسال کنید در ضمن در صورتی که ترجمه مقاله بیس هم در دسنرس می باشد ترجمه مقاله را هم ارسال کنید.

اگر موضوع خاصی مد نظر شما نیست موارد زیر را مشخص کنید و برای ما ارسال کنید تا موضوعی متناسب با نیاز شما ارائه گردد سپس پس از تایید شما پروپزال نگارش شود.

مشاوره در نگارش پایان نامه

موضوع پایان نامه، نحوه نوشتن، نحوه ارائه و تمامی فاکتورهای موجود در پژوهش برای تضمین موفقیت شما ضروری هستند. پایان نامه ارشد به دنبال بررسی یک موضوع مشخص با توجه به مطالعات پیشین انجام شده در جامعه است و به ندرت برخی از دانشجویان نیز بنابر علائق خود قدم را از این چهارچوب فراتر گذاشته و به بررسی یک مسئله در جامعه با دیدی نوآورانه می پردازند. اما تمامی رساله های دکتری باید بگونه ای تنظیم و تحلیل شوند تا یک ارزش افزوده برای جامعه به همراه داشته باشد و با دیدی نوآورانه و خلاقانه به بررسی یه موضوع در یک حوزه تخصصی خاص بپردازند. دانشجویان و پژوهشگران پیش از اینکه بخواهند اقدام به نگارش پایان نامه ارشد و یا رساله دکتری کنند نیاز است که از تفاوت های محتوایی آن نیز اطلاع داشته باشند. یکی از تفاوت های مهم میان رساله دکتری و پایان نامه کارشناسی ارشد مربوط به حجم مطالب و محتوای موجود در رساله دکتری است که به دلیل لزوم پرداختن به تمامی فاکتورهای تاثیرگذار در تحقیق و اهمیت بررسی متغیرهای وابسته، میانجی، تعدیلگر، مستقل و سایر عوامل موثر بر تحقیق نیاز است که به صورت مفصلتر و کاملتر نگارش شود. همین موضوع باعث می شود تا در رساله دکتری فاکتورهای بیشتری بررسی شده، محتوای بیشتری نگارش شود و در نهایت موجب می شود که حجم محتوای مربوط به رساله دکتری نسبت به پایان نامه ارشد بیشتر باشد.

یکی دیگر از تفاوت های عمده رساله دکتری و پایان نامه ارشد، میزان تخصصی بودن و محتوای علمی آن می باشد. از دانشجویان و پژوهشگرانی که اقدام به نگارش رساله دکتری می کنند، انتظار می رود که به تمامی اصول روش تحقیق مسلط بوده و با رویکردی تحلیل و استنتاجی اقدام به نگارش ادبیات موضوع، روش گردآوری و تحلیل داده ها و در نهایت بحث و نتیجه گیری کنند. اما به دلیل آشنایی کمتر دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد با اصول و روش تحقیق، میزان این توقع پایین تر خواهد بود.

مرکز دامون با در اختیار داشتن تیمی بسیار قوی متشکل از هزاران فارغ التحصیل برتر دانشگاهی، اقدام به مشاوره تخصصی رساله دکتری و پایان نامه ارشد در تمامی رشته ها و گرایش های دانشگاهی نموده و توانسته است بالاترین کیفیت را در زمانی مناسب برای دانشجویان تضمین کرده و رضایت همیشگی این بزرگواران را در کارنامه درخشان خود داشته باشد.

لطفا دقت نمایید: فایل توضیحات و مستندات خود را مستقیما به آدرس ایمیل زیر فرستاده تا در اسرع وقت برآورد هزینه و زمان به اطلاع شمابرسد.

info@eldco.ir